21 Ekim 2015 Çarşamba

Batıkent te İmplant Diş Tedavisi

Sadece tek bir dişiniz bile eksik olsa, implant tedavisini kullanmanızda fayda var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadan tek bir  implant ile yepyeni bir dişe sahip olabilirsiniz.

Birden fazla dişiniz eksik ise; implantlar, diş kökü vazifesi görüp, komşu dişlerden alınan desteğe gerek duymadan protez yapılmasına imkan sağlarlar. Bu sebeple birden fazla diş eksikliğinde veya sabit protez yapılamayacak olup, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile takıp çıkarmaktan yorulmadan sabit dişlere sahip olabilirsiniz.

Total dişsizlik durumunda,  geleneksel köprü ve damaklara oranla; implantlar ile desteklenmiş, sabit veya hareketli protezler, kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bilindiği üzere bir çok insanın damak kullanmaya alışması çok zordur. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalmakta olup, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur.  Oysa ki üst ya da alt çeneye yerleştirilecek birkaç implant ve bu implantların üzerine konulacak ( topuz tutucu ya da bar tutucu) başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu, maksimum düzeyde sağlanabilir ve siz de rahatça yemek yiyebilmenin keyfine varabilirsiniz.

Site: batıkent implant

http://vegadent.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder